Kontakt
 
 
 
 

Pokládka masivní vinylové podlahy Wineo - DESIGNline


Velkoformátové masivní vinylové podlahy, jak se pokládají. Hned na úvod musím říci, že se pokládají dobře. Po pár metrech položení vinylové podlahy to dostanete do ruky, už cítíte pod jakým úhlem to zaklapávat. Samozřejmě bez nářadí to nejde, zrovna ...

Velkoformátové masivní vinylové podlahy, jak se pokládají.

Hned na úvod musím říci, že se pokládají dobře. Po pár metrech položení vinylové podlahy to dostanete do ruky, už cítíte pod jakým úhlem to zaklapávat. Samozřejmě bez nářadí to nejde, zrovna tak jako bez pořádné přípravy podkladu.

Tato zakázka byla od samého začátku dosti pracná a některé práce byli i zbytečné, kdyby se dodrželi jasná pravidla při přípravě podkladu - brousit - brousit - brousit, nemuselo se na poprvé nic vykopávat a časově i finančně by vše dopadlo lépe. První pokus vyrovnání podlahy nivelační hmotou nebyl proveden odbornou podlahářskou firmou, ale laikem, který tuto práci nezvládl. I to se stává, učený z nebe nespadl nikdo a teď ví, že pouštět se do něčeho, na co nemá vybavení se opravdu nevyplácí a vůbec se žádné peníze neušetří, ba naopak.  

První pokus nevyšel - hlavní důvody byli spíše ani ne odfláknutí, ale neznalost technologické přípravy podkladu a správné použití materiálu. Vše muselo ven, podklad obrousit a znovu. Jak to vypadalo se můžete podívat ZDE.

Když jsme si vysvětlili, kde se stala chyba a co je potřeba pro to udělat, aby vše fungovalo, k práci se dostal podlahář, který má na to nářadí a vše dal do pořádku tak, aby se na to dala položit podlaha. Podlahářství Zdeněk Strnad - Nový Bydžov s diamanty podlahu obrousil, velké nerovnosti vyspravil správkovým tmelem Chemos OT 101 a po vyschnutí vše přelil samonivelační hmotou Chemos Standard 30. Samonivelační hmota, která je byť z cementu, ale nemá v sobě vnitřní pnutí, laicky řečeno chová se jako sádra a proto jí lze po důkladném odpenetrování použít a podlaháři používají i na anhydritové potěry.

Když byla podlaha vyrovnaná a dostatečně nám vyschla na povolenou hodnotu zbytkové vlhkosti mohl jsem začít s pokládkou. Pro lepší a příjemnější komfort chůze po podlaze, byla instalovaná kročejová podložka, která utlumí o 19db hluk. Rozdíl při chůzi bez podložky nebo s podložkou ihned poznáte. Podložka pod tento tip podlahy není podmínkou, ale je to opravdu něco navíc, co zákazník při používání podlahy ocení.

Po položení podlahy jsem celou vinylovou podlahu vysál a vytřel ošetřujícím přípravkem tak, aby si zákazník mohl podlahu převzít čistou a voňavou, připravenou k užívání. V bytě se bude ještě dělat kuchyňská linka, dveře, světla. Zkrátka nějaký pohyb řemeslníků tam bude, ale já vím, že podlaha je čistá bez škrábanců a jakékoliv poničení není na mé straně :-) Podlaha je předaná. Po instalaci kuchyně, vestavěné skříně a dveři ještě celou podlahu olištuji. Jak se pokládá masivní velkoformátová vinylová podlaha se můžete podívat na videu.

     

Dovozcem této vinylové podlahy do ČR je firma Supellex centrum, s.r.o.

Originální prezentační stojany Wineo - DESIGNline, které můžete najít u našich obchodních partnerů - podlahářů

  

  

 Vytvořeno: 9.12.2014  -   2897 zobrazení  

Článek byl převzatý z webu www.videopodlahy.cz
 
   
 • img
  Laminátová krytina
  rustikální podlaha se 4V spárou 
 • img
  Kuchyňské linky
  avola, slonová kost 
 • img
  RD podlahy, dveře
  laminátová podlaha Egger 2V, dveře dub bělený Sapeli 
 • img
  Vinylové podlahy
  designArt  
 • img
  Kuchyňské linky
  bezúchytkové otvírání dvířek 
 • img
  Vestavné skříně
   

VIDEOPODLAHY.cz

|   © 2013 David Straník S.INTERIER -  PODLAHÁŘSTVÍ - TRUHLÁŘSTVÍ  |
| Vytvořil: Dušan Sedlačík, postaveno na redakčním systému WebBoss | www.webboss.cz |